Home Sport Tricking
0

Tricking

33
0

Trochę o, czyli definicja :

Tricking jest nieformalną nazwą stosunkowo nowego sportu łączącego sztuki walki, gimnastykę i breakdance. Ma na celu stworzenie estetycznie połączenie salt, kopnięć i obrotów. Tricking zawiera wiele różnych ruchów jak backflip z gimnastyki, 540 kick z taekwondo, butterfly twist z Wushu i double leg z Capoeira. Tricking można rozpoznać poperzez mocne kopnięcia, złożone szarpnięcia i skręty ciała. Jego wysoce stylizowane ruchy wyróżniają go spośród sztuk walki. Człowiek uprawiający tricking nazywany jest „trickster” lub „tricker”.

Pojęcie „tricking” wzięło się po części od Martial Arts Tricks, które pochodzi z oryginalnego internetowego centrum trickingowego bilang.com. Tricking został określony jako ekstramalna sztuka walki (XMA), jednak są to dwie różne rzeczy. Trickerzy omijają to pojęcie, gdyż tricking nie należy jednoznacznie do sztuk walki.

Pojęcia używane w trickingu są złożone z przedrostków i przyrostków. Słowa takie jak swipe, gyro, cheat, pop, missleg, switch, swing i hyper są wspólnymi oznaczeniami podstawowych zmian ruchów.

W odróżnieniu od wielu sportów tricking nie ma formalnych zasad, przepisów i reguł. Nie posiada organów zarządzających trickingiem, który by go regulował. Trickerzy mogą wykonywać każdy rodzaj ekstremalnego manewru nazywając go sztuczką (trick), chociaż istnieją charakterystyczne, ogólnie przyjęte, ruchy. Niektórzy (szczególnie ci, którzy odkrywają tricking przez Internet) mają tendencję do nauki łatwych i popularnych tricków (np. 540 Kick, Aerial i Backflip), po których uczą się coraz trudniejszych.

33

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *