1. Home
  2. Podróże
  3. Starship | Third Flight Test

Starship | Third Flight Test

0
0

Dnia 14 marca 2024 roku, Starship pomyślnie wystartował o godzinie 8:25 rano czasu środkowego (CT) z bazy Starbase w Teksasie i osiągnął kilka ważnych kamieni milowych oraz pierwszych sukcesów.

Sześć silników drugiego stopnia Raptor Starship wszczęło pracę pomyślnie i napędziło pojazd na oczekiwaną orbitę, stając się pierwszym Starshipem, który zakończył pełny czas trwania paliwa wznoszenia. Starship przeżył również swoje pierwsze wejście z kosmosu, dostarczając cennych danych na temat nagrzewania i kontroli pojazdu podczas hipersonicznego powrotu do atmosfery. Transmisje na żywo z wejścia były możliwe dzięki terminalom Starlink działającym na Starshipie.

Ta szybka, iteracyjna metoda rozwoju stanowi podstawę wszystkich głównych innowacyjnych postępów SpaceX, w tym Falcona, Dragona i Starlinka. Ciągła poprawa jest kluczowa, gdy pracujemy nad budową w pełni wielokrotnie używalnego systemu transportowego zdolnego do przewożenia załogi i ładunku na orbitę okołoziemską, pomagając ludzkości powrócić na Księżyc, a ostatecznie podróżować na Marsa i dalej.

SpaceX

0

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *