1. Home
  2. downhill
  3. Splixie
  Previous Video GoPro Snow: The Fourth Phase z Travis'em Rice - Ep. 2 WYOMING: Życie na Marsie
  Next Video Driving Dirty: Droga do Baja 1000 | Oficjalny Trailer

Splixie

17
0

Splixie to opowieść o jednodniowej wyprawie na ostrym kole z deską na plecach w poszukiwaniu śniegu w polskich Beskidach. Film pokazuje, że można bez wyjazdu gdzieś daleko w Alpy przeżyć wspaniała przygodę, na nowo odkryć dobrze znane miejsca, wystarczy tylko trochę fantazji i odwagi.
Pierwszy odcinek to SPLIXIE. Nazwa pochodząca od dwóch nietypowych lub po prostu rzadkich dyscyplin sportowych. SPLITBOARD to deska snowboardowa która dzięki przecięciu w pół i założeniu foki pozwala na podchodzenie do góry, a po dotarciu na szczyt i złączeniu tworzy normalną deskę snowboardową gotowa do jazdy w dół. FIXED GEAR BIKE to klasyczny rower torowy bez hamulców i przerzutek potocznie zwany FIXIE. Połączenie nazw tych dwóch dyscyplin daje nam nowe słowo SPLIXIE, ale ich uprawianie i zgranie w ciągu jednego dnia wymaga już czegoś więcej niż tylko sprzętu.
Postać Marcina Gmerka nietypowego sportowca poszukującego ciekawych alternatyw, przełamującego konwenanse i stereotypy to właśnie to. Wszystko z uśmiechem na ustach w dobrym stylu z wyczynem sportowym w tle.
Splixie powstało przy współpracy z filmowcem i montażystą Michałem Zielińskim (Camcraft Studio). Film jest również wyczynem produkcyjnym, ponieważ powstał podczas jednego dnia, kręcony w całości przez jedną osobę podczas owej wyprawy.
Splixie stanowi pierwszy z dziesięciu odcinków pod szyldem idei APETYT NA TRENING.
W projekcie pomagał również świetny fotograf Piotr Staroń „Staronphoto”, a o oprawę graficzną zadbała Magdalena Pawlas Marmolada design.

concept/athlete: Marcin Gmerek (Apetyt Na Trening)
facebook.com/ApetytnaTrening/
camera/edit: Michał Zieliński (Camcraft Studio)
facebook.com/camcraftstudio/

17

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *